top of page
Search

FlyCap Mezzanine Fund II investē loģistikas uzņēmumā SIA Dry Port Systems

Uzņēmums SIA Dry Port Systems nodrošina jūras un sauszemes loģistikas un kravu uzglabāšanas pakalpojumus Rīgas Brīvostā. FlyCap nodrošināja finansējumu moderna noliktavu un dzelzceļa pārkraušanas kompleksa iegādei Rīgas ostā.


“Pēdējie gadi globālās pandēmijas ietvarā uzņēmumam bija ļoti izaicinoši, jo ierobežojumu dēļ tika izjauktas piegādes ķēdes visā pasaulē no vienas puses, un no otras puses daudzi uzņēmumi devās dīkstāvē līdz ar to ievērojami samazinājās pieprasījums pēc dažādām precēm un pakalpojumiem. Tas viss tiešā veidā ietekmēja arī loģistikas uzņēmumus t.sk. SIA Dry Port Systems. Nozarei pamazām atkopjoties pēc Covid ierobežojumu atcelšanas, nākošais satricinājums nāca 2022.gada 24.februārī, kad Krievija iebruka Ukrainā, kā rezultātā rietumvalstis ieviesa masīvas sankcijas pret daudziem Krievijas eksportētājiem un, ņemot vērā faktu, ka liela daļa preču, kas plūda cauri Latvijas ostām, bija tieši vai netieši saistītas ar Krieviju, daudziem ostas loģistikas uzņēmumiem vienā mēnesī pazuda ievērojamas apjoms kravu klientu. Tomēr pateicoties SIA Dry Port Systems komandas aktīvam un neatlaidīgam darbam, uzņēmums 2022.gada laikā spēja ne tikai pilnībā aizvietot klientu portfeli atsakoties no Krievijas izcelsmes kravām, bet pat pieaudzēt pārkrauto un uzglabāto kravu apjomu pret 2021.gadu, kas ļauj optimistiski skatīties arī uz tālāko uzņēmuma un arī visas Rīgas ostas attīstību nākotnē” - stāsta FlyCap partneris Jānis Liepiņš.

FlyCap Mezzanine Fund II fokusējas uz uzņēmuma potenciālu un prasmīgu vadības komandu, mazāku uzsvaru liekot uz vēsturisko finanšu rezultātu vērtēšanu. Ar šo atškiroties no tradicionālās komercbanku pieejas, kas, nosakot pieejamo finansējuma apjomu, lielākoties ir balstīta vēsturisko finanšu datu analīzē, FlyCap finansējums ir elastīgāks un piemērots dažādām situācijām. FlyCap kā finanšu investors ne tikai palīdz uzņēmumam realizēt esošos attīstības plānus, bet arī palīdz uzņēmuma tālākā darbībā ar Fonda uzkrāto pieredzi, zināšanām un kontaktiem. FlyCap Mezzanine Fund II turpina izskatīt jaunus projektus Latvijā un Baltijā.Publicitātes foto


Comments


bottom of page